Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci Koçluğu, öğrencinin hedeflerine ulaşması için onu yönlendiren, doğru taktikler veren ve bu taktikleri uygulamayı öğreten, öğrencinin eğitim öğretim hayatındaki stresi ve kaygıyı azaltmasına yardımcı olan, tamamen öğrenciye odaklanarak öğrencinin ailesi ile ekip çalışması halinde öğrencinin çalışma isteğini arttıran etkinliklerde bulunarak başarıyı yakalamasını sağlayan bir koçluk biçimidir.

Öğrenci Koçu Ne İş Yapar?

Bir öğrencinin koçunun hedefi öğrencinin yetilerini geliştirerek belirledikleri hedef doğrultusunda yeteneklerini geliştirmektir

Öğrenci Faydaları Nelerdir?

Öğrenci koçluk desteği, öğrencinin güçlerini ve büyüme alanlarını netleştirir ve öğrenme alışkanlıklarını düzenler. Kişisel gelişimi destekleyerek, sınav performans hedeflerine ulaşma konusundan öğrencinin sahip olduğu tüm bilgi ve becerilerini kullanmayı sağlar. Koçlar, öğrencilere zaman yönetimi, erteleme, sınava hazırlık, not alma ve okuma stratejileri gibi alanlarda dönem boyu akademik destek sağlar. Öğrencilerle bireysel olarak çalışırlar, onların güçlü yanlarını ve ihtiyaçlarını değerlendirirler ve kişiselleştirilmiş bir eylem planı tasarlarlar.

© Telif Hakkı - Münevver Ata